Ücretsiz Danışmanlık İçin Arayın : 0 224 222 82 62

Dijital Pazarlama Uzmanı

Dijital Pazarlama Uzmanı

Dijital Pazarlama Uzmanı

Dijital pazarlama uzmanı olarak yaptığımız iş, dijital mecrada var olmak isteyen veya daha fazla dönüşüm almak isteyen müşterilerimize danışmanlık yapmaktır.

Dijital pazarlamanın kısaca tanımı yapacak olursak normal pazarlama faaliyetlerinin dijital mecralarda yürütülmesidir diyebiliriz.

Yüzyıllardır alışıla gelmiş ticaret şekli birden dijitalin hayatımıza girmesiyle birlikte değişmeye başladı. Bunu günümüzde gittikçe daha fazla hisseder olduk. Dolayısıyla internet üzerinden ticaretin yaygınlaşması ve rekabetin güçlü olması dijital pazarlamanın önemini de gittikçe artırıyor.

Dijital pazarlama ile neler yapabiliriz? Dijital pazarlama neden gerekli?

Dijital pazarlama faaliyetleri ile bir firma veya markanın bilinirliğini yükseltebilir, Ürün veya hizmetlerin dijital ortamda pazarlanmasını gerçekletirerek satış elde edebiliriz.

Dijital mecrada satış yapabilmek için sadece bir web sitesi açmak veya eticaret sitesi kurup ürünlerimizi yüklemek yetmez. Açmış olduğunuz eticaret sitenize önce kullanıcı kazandırmalı ve daha sonra davranışlarını ölçümleyerek satış oranını artırmayı hedeflemelisiniz. Bunuda dijital pazarlama dinamikleri ile yapabilirsiniz.

Dijital Pazarlama faaliyetleri ve Mecralar

Sosyal Medya Platformları: Facebook, twitter, googleplus vs.

İçerik Pazarlama: web site, blog vb. mecralarda ürün veya hizmet tanıtımları,

Mobil Pazarlama: Mobil uygulamalar ve mobil uygulama üzerinden tanıtımlar, diğer mecraların (sosyal platform, blog vs) mobile uyarlanması

E-Mail Pazarlama (E-Mail Marketing) : Data toplama, datalar üzerinden tüketiciye ulaşma, ölçümleme ve raporlama gibi aktiviteleri kapsar.

E-Ticaret: Ödeme ve sunum imkanı veren platformlarda ürün satışı, B2B, B2C pazarlama, kampanya yönetimi gibi aktiviteleri kapsar.

Test Etme ve Raporlama: Dijital mecralarda kullanıcı davranışlarını inceleme, kullanıcılara göre aksiyon alma eylemlerini kapsar.

Dijital Reklamcılık: Online reklamcılıkta tüm dijital medya araçları bir arada değerlendirilerek hedef kitleye uygun platformlar tercih edilir ve gerekli reklam aksiyonları alınır

 

DİJİTAL PAZARLAMA HİZMETİ TALEP FORMU

2332 Bu kodu yandaki kutucuğa yazınız.