Ücretsiz Danışmanlık İçin Arayın : 0 224 222 82 62

E-Ticaret Sitesi Kurulumu

E-ticaret Sitesi Kurulumu

E-ticaret Sitesi Kurulumu

Eticaret projeniz için kendinize ait yazılım ekibiniz yoksa veya eticaret sitesi için ayırdığınız bütçe bir kaç yüz bin tl değilse, büyük bir ihtimal piyasadaki hazır eticaret yazılımlarından birini kullanacaksınız.

Biraz araştırma yaptıysanız eticaret sitesi fiyatlarının çok farklılık gösterdiğini görürsünüz. Bazı eticaret sitesi fiyatları 10.000 TL iken bazıları 300 TL civarında. Arada uçurum sayılacak fark var. Peki nedir bu fark ve sizin ihtiyacınız olan Eticaret sitesi hangisi ?

Kullanmanız gereken eticaret sitesi satışını yapacağınız ürün veya hizmete göre farklılık gösterebilir.

Eticaret uzmanı olarak birçok eticaret sitesine destek verdik. Herbirinin farklı altyapılar kullanmasından dolayı, piyasada bulunan birçok eticaret altyapısını tanıma fırsatı yakaladık. Bu tecrübemizi ücretsiz olarak eticaret sitesi kurmak isteyen veya mevcut altyapısını değiştirmek isteyenlerle paylaşarak yardımcı olmaya çalışıyoruz. Sizde Eticaret yaparak satmak istediğiniz ürün veya hizmetinizi bize bildirirseniz size en uygun alt yapıyı tavsiye edebiliriz.

Eticaret sitesi kurmadan önce dikkat etmeniz gereken bazı önemli hususları açıklamaya çalıştık.

 

SEO (Arama Motoru Optimizaasyonu) Uyumu

Arama Motoru optimizasyou yani SEO Eticaret siteleri için çok önemlidir. SEO uyumlu altyapı kullandığınızda ürünleriniz organik aramalarda üst sıralarda çıkar ve reklam maliyeti olmadan müşteri kazanıp satışlarınızı artırır. Tercih edeceğiniz Eticaret sitesi Tam SEO uyumlu mu araştırmanızı öneririz.

 

Web ve Veritabanı Alanı

Eticaret sitesinde bulunan görselleriniz hostingde ve bilgileriniz database de barınmaktadır. Eğer çok fazla ürün ve görselleriniz varsa belli bir alandan sonra karşınıza hosting alan sıkıntısı çıkabilir. Baştan bunu görüşmeniz faydalı olacaktır.

 

Trafik / Bandwith Limiti

Siteniz her ziyaret edildiğinde sayfadaki data transferi kadar size sunulan bandwith limitinden düşecektir. Eticaret kullanıcıları bir ürünü almadan önce defalarca inceler, araştırır ve daha sonra alırlar. Bu durumu göz önünde bulundurduğumuzda bir süre sonra bandwith maliyetleri karşınıza çıkmaya başlayacak. Eticaret sitesini almadan önce bandwith limitinin yüksek veya sınırsız olmasına dikkat ediniz.

 

Varyasyon Seçeneği

Ürünlerinizin varyasyonları olabilir. Mesela renk, ebat, numara vb. gibi. Her bir varyasyona özel fotoğraf, stok miktarı, kargo desi, ürün açıklaması ve ayrı fiyat girebilmeniz daha iyi olacaktır.

 

Kargo Entegrasyonu

Kullandığınız eticaret sitesi (Altyapı) kargolarla birebir entegreli çalışıyorsa iyidir. Müşterileriniz kargom nerede özelliği ile kargolarını takip edebilirler.

 

Kampanya Seçenekleri

Kampanyalar eticarette satış için etkilidirler. Bazen ürün bazlı kampanyalar, bazen sepet bazlı kampanyalar düzenlemek isteyebilirsiniz. Seçeceğiniz eticaret sitesinin kampanya yönetimi ne kadar genişse o kadar iyi olacaktır.

 

Toplu Ürün Güncelleme

Birden fazla ürünü toplu olarak güncelleme ihtiyacı duyabilirsiniz. Örneğin tüm ürünlerin stoklarını 10 artırmak isteyebilirsiniz. Kullandığınız eticaret sitesi gelişmiş filitre seçeneklerini ile buna izin veriyorsa kolay olacaktır. Değilse tüm ürünleri tek tek düzenlemek işkenceye dönüşebilir.

 

Sınırsız Ürün ve Kategori Ekleme

Birçok eticaret altyapı sağlayıcıları sınırsız ürün ve kategori ekleme imkanı tanırlar. Ancak bazı firmalar satış stratejisi olarak ucuza satıp bir süre sonra ürün ekleme hakınız bitti bahanesiyle paket yükseltmeye yönlendirebilirler.

 

Ürünü çoklu kategorilerde gösterme

Bazı ürünler vardır ki birden çok kategoride göstemek istersiniz. Örneğin Ayakkabı kategorisinde ki bir ürünü Erkek ayakkabılar kategorisinde ve Fırsat Ürünleri kategorisinde de göstermek isteyebilirsiniz. Eticaret sisteminin bir ürünü çoklu kategoride göstermesine dikkat ediniz.

 

ETİCARET SİTESİ ÖNERİ TALEP FORMU

3159 Bu kodu yandaki kutucuğa yazınız.