Ücretsiz Danışmanlık İçin Arayın : 0 224 222 82 62

Kampanyaların Belirlenmesi

19Eylül2013

Kampanyaların Belirlenmesi

Kampanyaların Belirlenmesi


E-Ticaret de satışları artırmak için çeşitli kampanyalar uygulanmaktadır. Örnek verecek olursak hediye çeki, bir alana ikincisi bedava, yorum yap puan kazan, üye getir kupon kazan vs… bunlara benzer çok fazla seçenek bulunuyor.


Kampanyaların satışları artırmada katkısı olduğu gibi zamansız ve yanlış planlanan kampanyanın da zararı olacaktır. Hazırlanacak kampanya sattığınız ürün ve hizmetlere göre düzenlenmeli ve doğru hedef kitleye, doğru zamanda sunulması gerekir.


Her geçen gün yeni müşterilere ulaşmak daha çok maliyetli bir hale gelmektedir. E-Ticaret siteleri yaygınlaştıkça reklam maliyetleri de buna paralel olarak artmaktadır.


E-Ticaret siteleri için müşteriye ulaşmak bu kadar zor olduğuna göre o zaman siteyi ziyaret eden müşteriye bir şekilde satış yapabilmenin yolları için çok düşünmek, projeye göre stratejiler uygulamak gerekmektedir.


E-Ticaret Uzmanının seçmiş olduğu e-ticaret yazılımı, birbirinden farklı kampanya modülleri ile ziyaretleri satışa dönüştürmekte, satış hacimlerini de kat be kat artırabilmektedir. Nasıl bir ziyaretçiye satış yapmak önemli ise, e-ticaret sitesinden bir ürün almak üzere olan müşteriye, cazip teklifler sunarak bir kaç ürün daha satmak ta o kadar önemlidir.


Kampanya fikirleri, insanın hayal gücü kadar farklı olabilmektedir. Fakat yazılımlar bir kurgu ile yapıldığı için, bu fikirlerin bir yazılımda toplu bir şekilde olabilmesi mümkün değildir. Her fikir, detaylı bir şekilde, planlanarak, diğer kampanya seçenekleri ile çakışan noktaları irdelenerek, her ihtimal göz önüne alınarak bir kampanya modülü olarak tasarlanmalı ve hazırlanmalıdır. Zaman zaman bu kampanya fikirlerinin her birinin yapılması aylarca zaman alabilmektedir.


E-Ticaret Uzmanının seçmiş olduğu e-ticaret sisteminde, yapılabilen kampanya seçenekleri ve kapsamları aşağıda ayrıntılı bir şekilde bilginize sunulmaktadır.


  • 19 Eylül 2013
  • Eticaret Uzmanı

E-Ticaret Sistemleri Kategorisindeki Diğer Yazılar